Tiskové zprávy

Den horníků - tentokrát i s ohňostrojem

Den horníků - tentokrát i s ohňostrojem

V sobotu 8. září se všichni bývalí i současní havíři, jejich příbuzní, přátelé a sousedé sejdou na oslavách Dne horníků. Bohatý program je připraven s podporou OKD na několika místech regionu, přičemž někde potrvá bujaré veselí celý víkend. Řada lákadel na vás čeká  v Karviné, Havířově, Orlové, Staříči a v Hornickém muzeu v Ostravě, kde se konají hlavní oslavy OKD. Jejich završením bude půlhodinová ohňostrojová megashow za doprovodu hudby.
             
Oslavy Dne horníků jsou každoročně spojeny s velkolepou zábavou, ke které neodmyslitelně patří i přítomnost hvězd hudebního nebe. Jednou z nejzářivějších bude držitelka ceny za zpěvačku roku Anna K., která během dne D, soboty 8. září, vystoupí hned na dvou místech – v Ostravě i v Havířově. Mezi další, kteří vystoupí v Hornickém muzeu OKD, patří zpěvák, herec, bavič a imitátor v jedné osobě Vladimír Hron, který pokaždé spolehlivě strhává diváky svou populární Abecedou hvězd. Na své si přijdou také fanoušci kapel Support Lesbiens a Mňága & Žďorp, které přijdou na řadu ve večerních hodinách.
                
V ostatních místech konání oslav Dne horníků se můžete těšit například na Heidi Janků, Michala Davida, Pavla Dobeše, Šárku Vaňkovou, Věru Špinarovou, Petera Nagye, kapely Peha, Maxim Turbulens, Kabát, Monkey Bussines, No Name, Tatabojs, Šum Svistu a řadu dalších. Podrobnosti o jednotlivých programech naleznete v níže přiloženém dokumentu.

 

Kompletní přehled akcí