Tiskové zprávy

Investoři společnosti NWR oceňují zapojení státu

Členové skupiny AHG (investoři), kteří ovládají většinu hlasovacích práv společnosti NWR, potvrzují, že úterní jednání s ministry přineslo značný pokrok. Investory těší, že ministři po jednání veřejně deklarovali, že budou spolupracovat s investory na hledání realistického řešení. Investoři věří, že dosažený pokrok otevře cestu k uzavření závazné dohody do 30. dubna 2016, tedy v souladu s plánem společnosti, který zabrání insolvenci společnosti OKD.

Odpovědný management společnosti OKD potvrdil, že informace, které si ministři vyžádali na úterní schůzce, budou poskytnuty do pátku 15. dubna. Investoři se proto rozhodli posunout termín, který vychází z dohody o uvolnění podmínek dluhu a ve kterém chtějí dosáhnout nezávazné dohody se státem, na pátek 22. dubna 2016.

“Spolu s našimi poradci pracujeme na návrhu dlouhodobého řešení situace společnosti OKD od začátku ledna. Situace je opravdu vážná, a tak si možné spolupráce s vládou, která ukončuje období nejistoty, velmi ceníme. My i management společnosti OKD jsme vládě i nadále plně k dispozici a jsme připraveni pracovat na tvorbě závazného řešení do konce dubna. Jakmile budou vládě doručeny požadované informace, míč bude na její straně,“ říká tiskový mluvčí AHG Roman Pařík.