Tiskové zprávy

Léto s OKD: těžaři i jejich nadace zvou obyvatele i návštěvníky severní Moravy na výjimečné kulturní akce

Léto s OKD: těžaři i jejich nadace zvou obyvatele i návštěvníky severní Moravy na výjimečné kulturní akce
OSTRAVA (10. července 2012) – Společnost OKD v posledních letech stále rozšiřuje podporu regionu, ve kterém podniká. Těžaři jsou jako tradičně hlavními partnery festivalů Colours of Ostrava a Letní shakespearovské slavnosti v Ostravě, letos navíc pomohou pořadatelům mnoha dalších akcí pro obyvatele i návštěvníky severní Moravy a Slezska.

„OKD už není velká státní firma, která dříve jednou ročně uspořádala hornické slavnosti, kde se v dobách socialismu prodávalo nedostatkové zboží a rozdala horníkům věrnostní prémie. Snažíme se myslet na naše zaměstnance i další obyvatele regionu po celý rok. Proto jsme podpořili letní akce, které nabízejí kvalitní zábavu a v mnoha případech mají i další ušlechtilé cíle,“ vysvětlila ředitelka komunikace OKD Petra Mašínová.

Mimořádnou událostí bude například historická premiéra Letních shakespearovských slavností v Karviné. V místním amfiteátru pro téměř dvě tisícovky lidí uvedou pořadatelé divadelního festivalu díky spolupráci s OKD komedii Marná lásky snaha. Další novinkou bude alternativní Deep Camp Hlubina v postindustriálním areálu Dolní oblasti Vítkovic, který získal grant Nadace OKD. Těžaři letos prostřednictvím své nadace poprvé podpoří také tradiční folkový festival Bruntálské indiánské léto.

Nadace OKD letos odstartovala nový projekt Zážitky bez bariér, který zjednoduší přístup vozíčkářů na čtyři hudební festivaly. „V Moravskoslezském kraji podpoříme pořadatele festivalů Colours of Ostrava a Štěrkovna Open Music, kteří ve svých areálech vybudují například tribuny pro vozíčkáře. Chystáme také prodej výrobků místních chráněných dílen a úplnou novinkou bude bezBAR, tedy festivalový bar, ve kterém návštěvníky obslouží vozíčkáři,“ upřesnil ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek.

Akce podpořené OKD
12. – 15. 7. Colours of Ostrava Ostrava
18. 7. – 10. 8. Letní shakespearovské slavnosti Ostrava
27. 7. Zábavné prázdniny Orlová
30. 8. Letní shakespearovské slavnosti Karviná
3. – 4. 8. Štěrkovna Open Music Hlučín
3. – 5. 8. Jánošikov dukát Rožnov p. R.


Akce podpořené Nadací OKD
14. – 15. 7. Lapkové z Drakova Vrbno pod Pradědem
31. 8. Knižní jarmark Karviná
2. – 4. 8. Festival Dokořán Karviná
3. – 4. 8. Štěrkovna Open Music Hlučín
16. – 28. 8. Deep Camp Hlubina Ostrava
8. 9. Den záchranných složek Vratimov
14. – 16. 9. Třebovický koláč Ostrava
15. 9. Bruntálské indiánské léto Bruntál
22. 9. Fedrování s folklórem Horní Suchá

 

Vladislav Sobol
mluvčí OKD a Nadace OKD