Tiskové zprávy

Nový web OKD: Finance, ekologie i hornické pohádky

OSTRAVA 3. listopadu 2007 - Nové internetové stránky společnosti OKD, které v těchto dnech firma po rozsáhlé rekonstrukci spouští na adrese www.okd.cz, nabídnou zájemcům detailní přehled o ekonomice společnosti, vztahu k ekologii i o hornických tradicích, ale také hornické pohádky nebo netradiční kvízy a soutěže. „Web je dalším signálem, že se z OKD po vstupu nových vlastníků stala moderní a  transparentní společnost, která zároveň myslí na  život lidí v celém regionu,“ řekl zástupce vlastnické skupiny RPG Zdeněk Bakala, který s nápadem na změnu internetových stránek sám přišel.

 

Nové stránky přinášejí především detailní informace o těžební firmě, například výroční zprávy od roku 1998 nebo podrobný přehled a popis činných dolů. Web nabízí také monitoring zpráv, které o společnosti vyšly v médiích, včetně negativních článků. „Nemáme co tajit. Dobrými zprávami se rádi pochlubíme a případné nepřesnosti v těch špatných můžeme vysvětlit,“ vysvětlil Bakala.

 

Kromě údajů pro odborníky nabízí stránky také zajímavosti a zábavu. Součástí webu je například malý hornický slovník nebo rubrika pro děti, kde si mohou malí fandové internetu zahrát počítačovou hru Horníkův den nebo přečíst některou z pohádek,pověstí a příběhů z černého podzemí. Školní mládež jistě přivítá několik zajímavých článků o uhlí a jeho těžbě, které se hodí například pro zpracování odborných referátů.

 

Další práci na webu mají jeho tvůrci teprve před sebou. „Počítáme s pravidelnou aktualizací, aby se lidé na stránky vraceli a vždy tam našli něco nového a zajímavého. Plánujeme také změnu internetových stránek dceřiných společností, které budou navazovat na web mateřské firmy a zároveň představí specifickou činnost jednotlivých dcer,“ upřesnila mluvčí OKD Věra Breiová.

 

Součástí startu inovovaných stránek www.okd.cz jsou také dvě soutěže. Dospělí mohou v testu vyhrát fárání do šachty nebo permanentku na fotbal či házenou, hlavní výhrou dětské mikulášské soutěže bude výlet pro celou rodinu do multikina a na dobrý oběd.

Zajímavosti