Tiskové zprávy

OKD opět spouští preventivní testování zaměstnanců na covid-19

Karviná, 26. 7. 2021 - Společnost OKD se rozhodla od pondělí 26. 7. 2021 opět zahájit preventivní testování svých zaměstnanců na covid-19. Na třech odběrových místech bude používat PCR testy.

Testování se nebude vztahovat na ty zaměstnance, kteří mají za sebou plné očkování proti onemocnění covid-19 a od poslední aplikace dávky uplynulo nejméně 14 dní. Dále k testování nemusí docházet ti, kteří mají doklad o prodělaném onemocnění od kterého uplynulo alespoň 11 dní, ne však více než 180 dní.

 „Přistupujeme k testování čistě z preventivních důvodů, abychom ochránili naše zaměstnance a zajistili bezpečný provoz OKD. Pro naši společnost už to bude 32. kolo preventivního testování. Jsme velmi rádi, že skupina testovaných se nám zúžila a v tuto chvíli bude pravidelné testování podstupovat přibližně 1400 zaměstnanců,“ řekl Radim Tabášek, výkonný ředitel OKD. Společnost OKD má v současné chvíli zhruba 2800 vlastních zaměstnanců a okolo 800 dodavatelských pracovníků. Téměř 1800 lidí má v tuto chvíli ukončenou vakcinaci a více než 300 lidí už má za sebou první dávku vakcíny.

„Věříme, že počty očkovaných zaměstnanců budou i nadále stoupat, stále také stoupá zájem o náš motivační příspěvek 3000 korun, který náleží těm zaměstnancům OKD, kteří projdou kompletním očkováním a o tento bonus zažádají do konce tohoto roku. Už tak udělalo více než 1200 našich zaměstnanců,“ sdělila předsedkyně představenstva OKD Vanda Staňková.  

Testování bude probíhat na lokalitě ČSM - Sever, ČSM - Jih a Důl Darkov každých 14 dnů. Odběrové týmy budou složeny ze zaměstnanců OKD a zdravotníků z Nemocnice v Karviné-Ráji. Výsledek provedeného testu bude zaměstnanci zaslán na jeho mobil přímo z Ústavu molekulární a translační medicíny v Olomouci. OKD začalo poprvé preventivně testovat své zaměstnance 17. 8. 2020 a od té doby zdravotníci provedli více 109 tisíc testů.