Tiskové zprávy

OKD ve spolupráci s hasiči HZS MSK dezinfikují prostory Dolu Darkov

OKD ve spolupráci s hasiči HZS MSK dezinfikují prostory Dolu Darkov

Po vzájemné domluvě společnosti OKD a hasičů HZS MSK probíhá v prostorách Dolu Darkov dekontaminace, která zajistí ještě větší bezpečnost zaměstnanců OKD. Dvě desítky profesionálních hasičů se během tří dnů zaměří na šatny, koupelny, chodby ale i kanceláře. „Jsme velmi rádi za tuto spolupráci s profesionálními hasiči. Chci zdůraznit, že tato dezinfekce je nad rámec už přijatých opatření. Je to naše společná iniciativa, která podpoří stávající opatření doporučená hygieniky.“ Dodal výkonný ředitel OKD Radim Tabášek. Profesionální hasiči stráví v prostorách Dolu Darkov celkem tři dny. V hermeticky uzavřených oblecích, rukavicích a speciálních maskách pomocí šesti generátorů horkého dezinfekčního aerosolu už v pondělí dekontaminovali koupelny a šatny Dolu Darkov. „Je to náročnější organizačně, budova se musí vyklidit, utěsnit, pak probíhá samotný zásah, následuje odvětrání a opět se místo zpřístupní pro lidi,“
přiblížil průběh akce ředitel provozu OKD David Hájek. Zdůraznil také, že stále probíhají každodenní dezinfekce společných prostor včetně dopravních nádob a vozíků, a to na všech lokalitách OKD.
"Hasiči z HZS MSK na začátku května dekontaminovali obdobným způsobem část Nemocnice v Chebu, Městské nemocnice v Ostravě nebo Domov seniorů IRIS. A to hlavně díky kvalitnímu vybavení (generátorům), které pořídil Moravskoslezský kraj a také bohatým zkušenostem z uplynulých měsíců, dodal mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.