Tiskové zprávy

Společnost OKD má termokamery na všech svých lokalitách

Společnost OKD má termokamery na všech svých lokalitách

Celkem čtyři termokamery budou hlídat tělesnou teplotu každého zaměstnance na všech lokalitách - tedy Důl Darkov, Důl ČSA, Důl ČSM-Jih a Důl ČSM- Sever. Při vstupu do Dolu Darkov tomu tak bylo už od dubna.

„Rozhodli jsme se investovat do nákupu dalších tří termokamer a posílit tak bezpečnost při vstupech, kde se doposud měřila teplota bezkontaktním teploměrem“, dodal výkonný ředitel OKD Radim Tabášek.

Nové termokamery jsou určené pro místa, kde je velká koncentrace lidí. Umí změřit až 15 lidí za vteřinu. Verze, kterou jsme zakoupili, změří teplotu ve vzdálenosti 4 až 9 metrů. „Speciální termokamery mají dva objektivy, jeden poskytuje klasický optický obraz a druhý potom teplotní spektrum s údajem o aktuální tělesné teplotě, na základě kterého je návštěvník vpuštěn do objektu OKD“, dodal Jan Jurásek,vedoucí odboru ochrany a kontroly OKD.

Nadále jsou v platnosti veškerá opatření, která vzešla z nařízení Krajské hygienické stanice v Ostravě. Společnost OKD však sama intenzivně průběžně přijímá další opatření tak, aby zajistila co největší bezpečnost svých zaměstnanců.