Tiskové zprávy

Web OKD nejlepší v Moravskoslezském kraji, druhý v průmyslu a osmý celkově

Web OKD nejlepší v Moravskoslezském kraji, druhý v průmyslu a osmý celkově

PRAHA/OSTRAVA (2. listopadu 2011)- Internetové stránky www.okd.cz letos opět uspěly v prestižní soutěži WebTop100, která hodnotí webové prezentace českých firem. V kategorii Průmysl obsadily druhé místo pouhou jednu desetinu bodu za společností fortell a nechaly za sebou kolosy jako Unipetrol, Vítkovice Holding, ArcelorMittal Ostrava nebo Siemens. V hodnocení všech firem patří webu, který OKD připravuje ve spolupráci se společností Cyber Fox, celkové osmé pořadí, což je nejlepší umístění ze všech moravskoslezských firem.


„Naše firma už dávno není státní či polostátní moloch, chceme být co nejvíce otevření. Na webu proto máme všechny informace, které by mohly zajímat veřejnost, ale také studenty či odborníky. Ocenění nás opravdu těší, protože naše internetová prezentace neslouží k přímé podpoře byznysu a máme na ni tedy ve srovnání s jinými firmami nižší rozpočet i časové kapacity. Na webu na rozdíl od bank, telefonních operátorů nebo energetických společností nic neprodáváme, slouží jen ke zvýšení transparentnosti,“ vysvětlil mluvčí OKD Vladislav Sobol.

 

Porotci ocenili, že se web nezaměřuje pouze na strohý popis firmy. „Přínosné, užitečné a zajímavé jsou informace nejenom z provozu společnosti, ale především různé zajímavosti o uhlí a těžbě. Specifická skupina návštěvníků pak ocení různé pohádky a příběhy, které jsou na stránkách uvedeny. Své návštěvníky pak najde i třeba hornický slovník a kvíz,“ uvedl do hodnocení internetový odborník Michal
Špaček.

 

Letos na podzim spustila společnost OKD navíc interaktivní prezentaci www.okd.cz/my, která přibližuje význam uhlí pro českou ekonomiku i pro běžný život lidí. V příštím roce chystá firma výraznější změny svých internetových stránek. Promění se grafický koncept, ale také struktura a obsah webu.

 


Vladislav Sobol

 

mluvčí, OKD, a.s.

 

Telefon: 596 262 293                          
Mobil:  725 595 417
vladislav.sobol@okd.cz

www.okd.cz    www.okd.cz/my