Náš region

Náš region

Společnost OKD si uvědomuje své postavení jednoho z nejvýznamnějších podniků v Moravskoslezském kraji. Snaží se aktivně přispět k rozvoji regionu. Kromě zajištění sociálních jistot pro své zaměstnance usiluje  o zlepšení životního prostředí všech obyvatel kraje.

 

Je zakladatelem Nadace OKD (www.nadaceokd.cz). Ta byla zřízena s cílem podporovat zdraví a sociální služby, veřejný sektor, životní prostředí a regionální rozvoj. Od svého vzniku podpořila téměř 2761 veřejně prospěšných projektů neziskových organizací, měst a obcí částkou přesahující 338 miliónů korun.

 

Firma stála i u zrodu Spolku svatá Barbora, pomáhajícího dětem, kterým zemřel jeden z rodičů na následky pracovního úrazu v hornictví.

 

OKD podporuje vrcholový sport, zejména v Karviné. Důlní firma je dlouhodobým generálním partnerem prvoligového fotbalového klubu MFK Karviná.

 

 

Informace pro žadatele o sponzorský příspěvek

Na základě rozhodnutí vedení společnosti OKD, a.s. jsou až do odvolání pozastaveny sponzorské aktivity. Tímto rozhodnutím nejsou dotčeny dříve uzavřené dlouhodobé smlouvy. Děkujeme za pochopení.