Novinky

Dámy a pánové, bály jsou tu!

Dámy a pánové, bály jsou tu!

HAVÍŘOV - Sezóna hornických plesů je tady! Ten premiérový patřil tradičně Dolu Darkov a do havířovského společenského domu Reneta přilákal v sobotu 17. ledna na 250 návštěvníků. O dobré atmosféře svědčí, že mezi posledními odcházel i ředitel šachty Boleslaw Kowalczyk. To bylo okolo nedělní čtvrté hodiny ranní.

 

Důl Darkov má tedy svůj letošní ples za sebou. K tanci i poslechu hráli Smolaři a předtančení i další show zajistil známý klub Jarky Calábkové. Několikrát za sebou se na pódiu objevil sám král rock´n´rollu Elvis Presley, v podání svého českého „revivalu“ Vládi Lichnovského. Co se tomboly týče, byla bohatá. Vždyť cenou útěchy byl celý krocan…

 

Důl Karviná má plesy dva, což je ještě odkaz závodů ČSA a Lazů coby samostatných šachet. Ten první se uskuteční v pátek 23. ledna od 19 hodin v Havířově v Renetě. Hudby budou dvě – Lady M a Drops – předtančení opět v podání „Calábkovců“ pod vedením Miroslava Kuchaře. Tančit budou i mistři světa v latino (Lamamba) a couple special (Tarzan). V roli moderátora se objeví Josef „Mlok“ Grim a jako specialita programu proběhne laserová Blacklight UV Show.

 

Druhý bál je naplánován na sobotu 31. ledna do orlovského kulturního domu. Začíná se v 19 hodin, o půlhodinu později slavnostně „bouchne“ šampaňské. Úvod má patřit souboru Błęndowianie, v muzicírování se vystřídá Rytmus a Joker Band a moderovat bude Lenka Smrčková. Hovoří se o i překvapení ve stylu country a sokolnících se živými dravci.

 

Důl ČSM má na pořádání bálů své obligátní místo, kulturák přímo u šachty. Letošní datum je sobota 24. ledna, vypukne to opět úderem sedmé hodiny večerní. Ples je na téma Casio Royale a slibuje spoustu „varientních“ vsuvek včetně skořápkáře; ten má s návštěvníky hrát hazard o ceny. Objeví se i žonglér a fakír. Zahraje Krampa Musik. Hlavním hostem večera bude zpěvačka Věra Špinarová.

 

Důl Paskov má opět dva termíny, protože v jednom by se všichni zájemci do sálu KD Staříč s kapacitou 164 míst prostě nevešli. A to pátek 13. a sobotu 14. února se shodným začátkem v sedm hodin večer. Totožný má být i program – předtančení polonézy v podání Błęndowianie, živá muzika Marathon Bandu Dušana Mathona střídaného s diskotékou, show tanečnice Simony Švrčkové ze StarDance (ta je pro loňský velký úspěch hlavním bodem večera), dále raut a tombola.

 

(Radek Lukša)