Novinky

Hornické slavnosti OKD - 1. 9. 2018

Hornické slavnosti OKD - 1. 9. 2018

Pietní část v podobě kladení věnců a uctění památky všech zesnulých horníků začne v 10 hodin na Univerzitním náměstí. Účastníci pietního aktu se pak v průvodu přemístí do kostela Povýšení svatého Kříže, ve kterém od 11 hodin proběhne bohoslužba.

 

Odpolední hudební program v Parku Boženy Němcové zahájí ve 14 hodin vystoupení Petra Bendeho, kterého asi po hodině na podiu vystřídá Děda Mládek Illegal Band. Do Karviné přijedou i Horkýže Slíže a zpěvačka Petra Janů. Finále večera pak bude patřit jednak domácí kapele AHARD, ale především skupině CITRON se zpěvačkou Tanjou. Jejich koncert začne ve 20:30 a program hornických slavností ukončí ve 22 hodin.

 

Petr Bende + Band                                         14:00 - 14:50                      

Děda Mládek Illegal Band                              15:10 - 16:00                     

Horkýže Slíže                                                  16:30 - 17:30                    

Petra Janů                                                       18:00 - 18:40    

Skupina AHARD                                             19:00 - 19:50                     

Citron                                                               20:30 - 22:00                    

 

Pro děti  Nadace OKD a jejich partneři opět postaví velmi oblíbené Nadační městečko, ve kterém bude hodně zábavy a legrace. Napříč městečkem povede tradiční soutěžní cesta, na jejímž konci, po splnění všech úkolů, na děti čeká spousta dárků a odměn. Účast v programu už také potvrdili fotbalisté MFK Karviná, které OKD opět finančně podporuje, Centrum pro rodiny SLUNÍČKO, ADAM – Autistické děti a my, neziskovky Podané ruce, KSVČ Juventus, ale například i Sbor dobrovolných hasičů Karviná-Hranice nebo Střední odborná škola Karviná. Na Hornických slavnostech nebude chybět ani Hlavní báňská záchranná služba, která bude prezentovat svojí činnosti a techniku před amfiteátrem a rovněž Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna, která ve svých Stanech zdraví RBP bude provádět měření zraku, stáří cév, některých tělesných indexů a mnohé další, včetně programu pro děti.

 

Ivo Čelechovský,

tiskový mluvčí OKD, a.s.

 

 

Zajímavosti