Novinky

OKD zve na Colours of Ostrava

OKD zve na Colours of Ostrava

Společnost OKD je opět hlavním partnerem prestižního hudebního festivalu Colours of Ostrava, který se uskuteční od 12. do 15. července 2007. Největšími hvězdami akce, která je držitelem cen Anděl za Událost roku 2005 a 2006, bude skupina Gipsy Kings a zpěvačka Marianne Faithfull. Šestý ročník festivalu přináší kromě velice atraktivního programu i celou řadu dalších novinek a zlepšení a pro zaměstnance OKD sníženou cenu vstupenky!

Francouzská skupina Gipsy Kings na sebe poprvé upozornila hitem Bamboleo v roce 1987, o dva roky později následovaným legendárním Volare. Dnes jsou Gipsy Kings patrně nejpopulárnější francouzskou skupinou nejen v Evropě, ale obrovské úspěchy sklízí i v USA či třeba v Číně. Každé jejich nové album je netrpělivě očekáváno a následně kritiky vyneseno do nebe, což platí dvojnásob o jejich aktuální desce Pasajero. To vše bez laciných skandálů a podbízení se médiím.

Angličanka Marianne Faithfull v sobě ve svých jedenašedesáti letech nese příběh, který by i dobrodruhům vystačil na několik životů. Charismatická rocková diva, prohlášená Vatikánem za čarodějnici, byla osudovou ženou Micka Jaggera, který pro ni napsal několik slavných skladeb, včetně té nejúspěšnější – As Tears Go By. Stala se živoucím synonymem divokosti šedesátých let, bohužel i jejich následků pro léta následující – ze svých mnoha na sebe navazujících krizí a pokusů o sebevraždu se vynořila až v devadesátých letech. Vrátila se ale velkolepě a její život jakoby se promítal do skladeb, které interpretuje. Své charisma tak vkládá do písní Boba Dylana, Davida Bowieho, Patti Smith či svého dlouholetého přítele a důvěrníka Toma Waitse. Ale to neznamená, že by se Marianne Faithfull uzavřela v minulosti. Hostovala také na desce The Chieftans a na její poslední desce Before The Poison se podíleli třeba Nick Cave, PJ Harvey či Damon Albarn. Marianne Faithfull zároveň hraje ve filmu – na letošním Berlinale se s velkým ohlasem setkal snímek Irina Palm, v němž ztvárnila jednu z hlavních rolí.

Z dlouhé řady dalších zahraničních interpretů, kteří potvrdili účast na letošním ročníku zmiňme například: Goran Bregović & Wedding and Funeral Band, Mando Diao, Coldcut, CocoRosie, Bajofondo Tango Club, Richard Bona, Salsa Celtica či Yungchen Lhamo. Samozřejmě nebude chybět ani to nejlepší z domácích kapel. Představí se například Marie Rottrová, Kryštof, Divokej Bill, Psí vojáci, Vladimír Mišík, Tata Bojs, Gipsy.cz a Anna K.

Již tradiční je na Colours of Ostrava skutečně bohatý doprovodný program, díky němuž festival není jen záležitostí pro hudební fanoušky, ale zábavou pro celou rodinu. I v letošním roce se můžete těšit na taneční a divadelní představení (vystoupí například Jaroslav Dušek s legendárním divadlem Vizita) či spoustu zábavy pro děti.

Absolutní novinkou festivalu Colours of Ostrava je program Colours Plus. V jeho rámci mají návštěvníci festivalu možnost využít dlouhé řady služeb a slev nejen přímo na festivalu, ale i při dopravě a zejména u řady kulturních institucí v Ostravě. Lístek na Colours umožní např. bezplatný vstup do Hornického muzea OKD pod Landekem, do ZOO nebo na v té době vrcholící mistrovství světa juniorů v atletice aj.

6. ročník letního festivalu Colours of Ostrava se uskuteční od 12. do 15. července 2007 v zeleném centru Ostravy. Festival potrvá stejně jako loni 4 dny a představí hvězdy zahraniční a domácí scény nejrůznějších hudebních žánrů od world music přes rock až po alternativní žánry. Minulý ročník festivalu navštívilo přes 16 000 návštěvníků (+ 800 dětí). Čtyřdenní vstupenky je již nyní možné zakoupit v síti Ticketpro za 700 Kč. Tato cena platí do 31. května 2007. Na místě bude stát lístek 890 Kč. Zaměstnanci OKD si mohou koupit čtyřdenní vstupenku za zvýhodněnou cenu 550 Kč v klubu Bumerang na Stodolní ulici v Ostravě (po předložení zaměstnanecké průkazky). Kompletní informace o festivalu naleznete na www.colours.cz.