Novinky

Pět osobností OKD oceněno resortní medailí Jiřího Agricoly

Pět osobností OKD oceněno resortní medailí Jiřího Agricoly

OSTRAVA/PRAHA - Pětice osobností z řad zaměstnanců OKD převzala v pátek 5. prosince na Českém báňském úřadu (ČBÚ) v Praze z rukou předsedy ČBÚ Iva Pěgřímka resortní medaili Jiřího Agricoly. Toto nejvyšší hornické ocenění se uděluje u příležitosti svátku patronky horníků svaté Barbory (4. 12.) těm, kteří se zvláštním a ojedinělým způsobem zasloužili o rozvoj hornictví.

 

Zřizovateli resortní pamětní medaile Jiřího Agricoly jsou Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Český báňský úřad. Medaile nese jméno po nestorovi hornického řemesla, Jiřím Agricolovi, který jako první sepsal ucelené dílo ve 12 knihách o hornictví a hutnictví. V hornickém oboru se jeho dílo stalo základním dokumentem, mnoho poučení a základních principů z něj je platných i pro současné těžaře.

 

Pětici nejlepších zaměstnanců OKD přijal ve čtvrtek. 4.  prosince v Ostravě předseda představenstva a generální ředitel OKD Klaus-Dieter Beck společně s provozním ředitelem Leem Bayerem. Blahopřáli oceněným k dosažení tak významného úspěchu a poděkovali jim za dlouhodobé mimořádné výkony. K. D. Beck také krátce zhodnotil právě končící rok, přičemž zdůraznil, že v něm společnost OKD dosáhla řady velmi dobrých výsledků, především pak při vybavování jednotlivých dolů novou špičkovou technologií v rámci Programu optimalizace produkce (POP 2010). Upozornil také na úkoly, které těžební společnost čekají v nadcházejícím výjimečně složitém roce 2009.

 

Letošní setkání oceněných medailí Jiřího Agricoly bylo  vzhledem k nedávné mimořádné události na Dole Karviná skromnější než v předchozích letech. Vedení OKD rozhodlo uspořené prostředky věnovat do pokladny Občanského sdružení svatá Barbora. Jde o 100 tisíc korun.

 

Oceněni byli:

Miloslav Krejzlík

vedoucí výroby provozu úpravárenského komplexu, Důl Paskov
Kazimír Kokotek

vedoucí provozu centrálních služeb-důl, Důl Karviná
Boleslav Kowalczyk

ředitel Dolu Darkov
Miroslav Puček

výrobní náměstek ředitele Dolu ČSM
Jaromír Witoszek

závodní provozu úpraven, Důl Darkov

 

(Josef Lys)

Foto: Státní báňská správa