Novinky

Web OKD ocenili odborníci jako druhý nejlepší v české energetice

Web OKD ocenili odborníci jako druhý nejlepší v české energetice

PRAHA/OSTRAVA - Internetové stránky společnosti OKD získaly v prestižní soutěži WEB TOP 100 druhé místo mezi českými energetickými firmami. První skončil web společnosti ČEZ, bronzovou příčku obsadila Pražská energetika. Skvělý úspěch v soutěži podtrhl aktuální růst návštěvnosti stránek – za posledních pět měsíců se počet návštěvníků zvýšil více než o 100 procent.


Web si vysloužil slova chvály od všech porotců. „Výtvarné řešení stránek je jednotné a velmi decentní, působivé a účelné, barevné řešení v hornických barvách je příjemné a vkusné. Server má z mého hlediska bohatý informační obsah. Opravdu pěkné, pro mě to je nejlepší server z nabídky,“ vyjádřil se například předseda poroty kategorie energetika Otto Smrček, šéfredaktor časopisu Plyn.


Soutěž WEB TOP 100 získává rok od roku větší prestiž. Například letos byla předsedkyní poroty bývalá ministryně informatiky Dana Bérová, slavnostní večer s předáváním cen moderoval Jakub Železný z České televize. V celkovém pořadí stovky největších českých firem skončil web OKD na devátém místě.


Kvalitu webu potvrzuje rostoucí návštěvnost – počet návštěv se zvýšil z květnových 8819 v září na úctyhodných 18 051 návštěv. Velkou roli v tom sehrála nová rubrika Zábava s hornickým komixem a zveřejňování aktuálních informací o možnosti zaměstnání v OKD. Průměrná délka návštěvy se přitom pořád drží nad dvaceti minutami. „Lidé si vyplní komix nebo prohlédnou informace o nových pracovních místech, a pak si dále prohlížejí informace o naší společnosti, kterých je na webu v různě zaměřených rubrikách opravdu hodně. A to bylo naším cílem,“ řekl šéfredaktor internetových stránek Vladislav Sobol.

 

Oborový žebříček kategorie energetika

 

1.ČEZwww.cez.cz
2.OKDwww.okd.cz
3.Pražská energetikawww.pre.cz
4.MVV Energie CZwww.mvv.cz
5.Pražská plynárenskáwww.ppas.cz
6.RWE Transgaswww.rwe.cz
7.Sokolovská uhelnáwww.suas.cz
8.Dalkia Česká republika

www.dalkia.cz

9.ČESKÁ RAFINÉRSKÁ

www.ceskarafinerska.cz

10.Severočeské doly

www.sdas.cz