Naše komunita

Sponzoring

fotbal_3.jpgSponzoringová podpora sportu, kultury, vzdělávání a udržování hornických tradic v Moravskoslezském kraji hraje mezi sociálně zodpovědnými projekty OKD významnou roli.


Těžařská společnost je dlouhodobě generálním partnerem házenkářského extraligového klubu Baník OKD Karviná, který získal v roce 2010 svůj dvanáctý mistrovský titul. Od roku 2008 je OKD generálním partnerem druholigového fotbalového klubu  MFK OKD Karviná.
V roce 2012 se firma stala sponzorem extraligového týmu rugby RC Havířov a třetiligového fotbalové kludu FK Slavia Orlová Lutyně.

V roce 2013 společnost OKD i přes složitou ekonomickou situaci, ve které se ocitla, a přijatá úsporná opatření neupustila od podpory klíčových projektů v regionu. Podpora byla poskytnuta především subjektům a projektům, s nimiž společnost OKD dlouhodobě spolupracuje a považuje jejich aktivity přínosné pro lokality, v němž vyvíjí svou činnost. V rámci sponzoringu bylo rozděleno více než 22 miliónů Kč, což je zhruba polovina objemu vydaného v předchozích letech.