Bezpečnost

Bezpečnost

Bezpečí havířů je tím nejdůležitějším

 

Vedení OKD se soustřeďuje na modernizace důlní technologie i ochranných pracovních prostředků

 

Nejen více než 11 miliard korun investovaných v letech 2008-2010 v programu POP 2010 a následně v navazujícím projektu PERSPektiva 2015 do nejmodernějších dobývacích a razicích technologií, ale také další více než půlmiliarda na nákup nových ochranných pracovních prostředků pro horníky. To je rozhodnutí důlní společnosti OKD, které tím potvrzuje své postavení mezi dobře vedenými, prosperujícími a nejmodernějšími firmami v Evropě.

Modernizace ochranných pracovních prostředků byla součástí programu SAFETY 2010 s cílem zvýšení bezpečnosti v dolech, který firma spustila v roce 2008. Nové ochranné pomůcky a prostředky včetně oblečení využívají nejmodernější technologie, jsou pohodlnější a lépe se ovládají.
 
Například nové oblečení pro horníky se skládá z bavlněných zelených trik s velkým reflexním pruhem a logem OKD a nových pohodlných fáraček s reflexními nášivkami. K tomu přibyly pohodlné a odolné goretexové boty, nové přilby, ochranné brýle, výkonnější, a přitom menší a lehčí lampy a také moderní sebezáchranné přístroje.

 

V rámci zvýšení bezpečnosti při práci v dole bylo zavedeno barevné rozlišení helem pro jednotlivé pracovní pozice.

 

Těžaři vynakládají další peníze na budování klimatizací, vysoce účinných systémů odprášení a také na proškolování svých zaměstnanců. Hlavním smyslem všech těchto opatření je zvýšení bezpečnosti a zlepšení pracovních podmínek horníků.

Zajímavosti